Kuidas valida grilli
Autor:
Motoneti meeskond
Avaldatud: 12.9.2022.
(Uuendatud 3.1.2025)
Grillimine ei ole enam vaid suvine tegevus, seda võib teha igal aastaajal. Grillil saab valmistada erinevaid roogasid: traditsioonilisi vorstikesi ja šašlõkki, lihalõike, köögivilju, kala, seeni, küpsetada pitsat... lase vaid oma fantaasial lennata!
Grillimisest inspireerituna kogusime siia lehele info, mida kõike grillimiseks tarvis oleks: siit leiad valiku parimatest grillidest, grilli lisatarvikutest ning näpunäiteid sobiva grilli valimiseks.
Mida silmas pidada grilli valikul
Grillimisviis, -koht ja grilli suurus on mõistlik enne grilli ostmist selgeks teha.
Ühekordne grill on hea valik neile, kes soovivad matkal olles liha või vorstikesi grillida. Kasutamine on lihtne ja kasutamise järel saab selle prügikasti visata. Enne ära viskamist veendu, et tuhk oleks täielikult jahtunud!
Elektrigrill on suurepärane lahendus juhul, kui gaasi ja briketi kasutamine on keelatud. See sobib näiteks rõdule.
Kuppelgrill on traditsiooniline söegrill, millel maitsvaid roogasid valmistada. Õhutusavade abil saad mugavalt temperatuuri reguleerida. Suuremate söegrillidega saad korraga valmistada rohkem toitu.
Pelletigrill sobib neile, kes soovivad ühes masinas lisaseadmeid kasutamata klassikaliselt grillida, valmistada traditsioonilist BBQ-d, röstida, suitsutada, küpsetada või hautada. Lisaks saab toidule mõnusa suitsumaitse. Lisaks puidupelletitele vajab pelletgrill ka elektrivoolu. Sisselülitus nupulevajutusega ja temperatuuri reguleerimine mugavalt nupust keerates või äpist.
Gaasigrill on neile, kes armastavad lihtsust, kiirust ja mugavust. Vajuta nupust grill tööle ja maitsvate roogade valmistamine võib alata. Gaasigrilli eelis on ka see, et toit valmib kiiresti ja lisaks liha grillimisele saad mugavalt samal grillil ka näiteks kartuleid keeta. Vedelgaasi oma grillile leiad siit!
Keraamiline grill on tõelistele toidugurmaanidele. Sellega saab grillida, röstida, suitsutada ja teha aeglaselt küpsevaid roogi. Keraamilise grilliga saad valmistada ka näiteks pitsat ja leiba. Grill isoleerib soojuse enda sisse, jäädes väljast külmaks, nii on seda ohutu kasutada ka laste juuresolekul. Grillisisest kuumust reguleeritakse õhuavadega.
NB! Järgi alati tuleohutusnõudeid grillides, tahke küttematerjaliga grilli juures hoia ämbrit veega või tulekustutit, et vajadusel leek kustutada. Loe enne grilli kasutuselevõtmist hoolikalt kasutusjuhendit. Kortermajas elades kontrolli KÜ reegleid rõdul grillimise kohta.