Motonet-logo
E-poe klienditeenindus
Klienditeenindus: tel (mobiilikõne hind), e-post: klienditeenindus@motonet.ee
Klienditeenindus on avatud tööpäeviti 8-20, laupäeviti 9-17, pühapäeval 10-18.

Autol aku tühi?

Miks autol aku äkki tühjaks saab?

Akuprobleemid ja sõidukatkestused tulenevad tänapäeva autode rikkalikust ja energiat nõudvast tehnikast, nagu näiteks küljepeeglid, klaasid, istme- ja roolisoojendused, mootori juhtimissüsteemid, navigatsioonisüsteemid, autoraadiod ning telefonide ja muude lisaseadmete laadijad.

Just lühikesed, vaid mõne kilomeetri pikkused sõidud on aku jaoks kõige halvemad: ei ole piisavalt aega,et laetud saaks, eriti külma ilmaga, mistõttu väheneb aku eluiga märkimisväärselt. Autoaku laetuse tase mõjutab oluliselt ka heitkoguseid.

Talvel muretsevad paljud autojuhid oma aku seisukorra ja jõudluse pärast, sest tugev külm vähendab aku võimsust, mahtu ja käivitusvoolu.

Kuidas valida õige aku?

Kui sul on start-stop süsteemiga auto, siis tuleb osta aku, mida soovitab auto valmistaja. Kui autol ei ole start-stop süsteemi, aga on paigaldatud lisasoojendus (Webasto jne), on hea valik EFB-aku.

Leia oma autole sobiv aku Motoneti akuvalikust.


Kas akut saab hooldada?

Nutika hoolduslaadija abil saab aku kasutusiga pikendada, eriti kui sõiduvahemaad on lühikesed või kui auto seisab pikka aega. Akulaadijate valikuga saad tutvuda siin.


Miks peaks aku seisukorda ja laadimist testima?

Sageli saab aku tühjaks just siis, kui sul on kiire, oled kuskil üksildases paigas ja poed on pühade tõttu suletud. Aku seisukorra eelnev testimine tagab, et auto käivitub ka siis, kui sõidad maale, vanavanematele külla. Aku seisukorda saad mugavalt testida Motomaadi teeninduspunktis.

Lihtne lahendus kasvava energiatarbimise nõudmistele

Parim viis tagada sõiduki käivitumine on aku laetuse korrapärane kontrollimine ja hoolduslaadimine. See on eriti oluline lühikeste vahemaade läbimisel ja eriti siis, kui auto on varustatud kütuse abil töötava lisakütteseadmega.

Soovitatav on akut laadida kord kuus, eriti lühikeste sõitude puhul. Laadimine tagab ka aku maksimaalse eluea ja töökindluse, vältides samas kulukat ja ootamatut aku väljavahetamist. Aku korrapärane laadimine võib kahekordistada või isegi kolmekordistada selle kasutusiga.

Laadimine tagab ka selle, et uute start-stop süsteemidega autode aku on täielikult laetud. Ainult täis aku võimaldab automaatset start-stop-funktsiooni kütusesäästlikult kasutada.