Motonet-logo
E-poe klienditeenindus
Klienditeenindus: tel (mobiilikõne hind), e-post: klienditeenindus@motonet.ee
Klienditeenindus on avatud tööpäeviti 8-20, laupäeviti 9-17, pühapäeval 10-18.

Grilli puhastamine

Kas sinu grill on hooajaks valmis?

Esimene kevadpäikseline ja soe ilm, tekib isu grillida. Lähed tirid grilli kuurist välja, tõmbad katte maha, avad kaane ja vastu vaatab määrdunud grill... Tuleb tuttav ette? Pole hullu, sa ei ole ainus!

Olenemata sellest, mis tüüpi grilli sa omad, on kasulik teha üks põhjalik puhastamine vähemalt kord aastas. Kergemaid puhastamisi tee peale/enne igat grillimist. Tead ju küll seda kiirpuhastust, kuumutad grilli, siis kiirelt harjaga üle ja seejärel uus liha särisema.

Põhjalikumaks puhastamiseks tuleb varuda rohkem aega, lisaks on sul vaja ka õrnatoimelist puhastusvahendit või spetsiaalselt grillide puhastamiseks mõeldud vahendit, svammi ja puhast sooja vett.

Kõikide grillide puhastamist tuleb alustada sellest et eemaldad kõik grillrestid, seejärel juba grillitüübist olenevalt, tuleb eemaldada ka soojendusrestid, põletid, põletikatted ja rasvaplaat. Eemalda grilli sisse kogunenud rasv näiteks svammiga. Tuha eemaldamiseks grillist võid kasutada tuhaimurit.

Pese grilli nii seest, kui väljast õrnatoimelise pesuvahendi või spetsiallselt grillipuhastamiseks mõeldud puhastusvahendiga ning seejärel loputa puhta veega. Tugevatoimelised puhastusvahendid on tihtipeale söövitava toimega, ning need võivad grilli ära rikkuda. Pese puhtaks ka kõik restid ning enne grillile tagasi panemist kuivata need korralikult ära.

Grillrestid võid peale puhastamist määrida kokku toiduõliga (päevalille- või rapsiõli), nii väldid toidu kinnijäämist restidele ning see aitab ära hoida ka restide roostetamist.

Kõik vajalikud grillitarvikud leiad siit!puhastusvahendid

Gaasigrilli puhastamine

Kontrolli üle põletid, et need poleks kahjustada saanud. Mustuse ja rasva saad põletite avaustest eemaldada väikse naela või tiku abil. Kontrolli üle süüteküünlad ning puhasta ka elektroodid ettevaatlikult. Puhasta põletitorud.

Vaata üle ka gaasivoolik, et see ei lekiks ning et selle ei oleks pragusid. Kui voolik lekib või on praguline, siis tuleb see välja vahetada. Ka juhtnuppude ja termomeetri töökorras olekut on mõtekas kontrollida.


Pelletigrilli puhastamine

Puhasta rasvakogumisanuma kanalid ja väljalasketoru, kasuta selleks puupulka või majapidamispaberit. Ära kasuta metallist abivahendeid kuna need võivad grilli kahjustada. Kontrolli üle pelletigrilli voolujuhe. Kui juhe on vigastatud, siis tuleb see ära vahetada. Käivita puhastatud grill ning kontrolli, et ventilaator puhuks, spiraaljaam pöörleks ning süütaja ajaks pelletid hõõguma. Puhastusvahendite jäägid saab kergelt eemaldada, kui süütad grilli ja lased sellel umbes 10 min täisvõimsusel töötada.


Traeger-Ironwood-885-pelletigrill-must

Väga tugeva korpusega Traeger Ironwood 885 grillil on tihe...

1799,00€
Traeger-Pro-D2-575-pelletigrill-must

Väga tugeva korpusega Traeger PRO D2 575 grillil on tihendatud südamik, mille...

899,00€
Traeger-Pro-Series-22-pelletigrill

Tugeva korpusega Traeger PRO22 pelletigrill, mille tihe küpsetuskamber ei...

599,00€
Traeger-Ranger-pelletigrill-must

Traeger Ranger pelletigrill, mis kulgeb sinuga kaasa kuhu tahes. Käepäraste...

549,00€

Elektrigrilli puhastamine

Eemalda voolujuhe pistikust ja lase grillil jahtuda. Puhasta restid ja rasvaanum sooja vee ja õrnatoimelise seebiga. Küttekeha eraldi puhastama ei pea, kuumus põletab kõik küttekehale pudenenud toidujäänused ära. Kontrolli kindlasti üle ka voolujuhe, kui see on vigastatud, siis tuleb see ümber vahetada.


Easy-Cooking-elektrigrill-2000-W

• Võimsus 2000 W. • Grilli jalgadel kaks kõrgust, võib kasutada ka...

29,90€
Deluxe-elektrigrill-2000-W

Soodne ja praktiline elektrigrill. Grillil on mittenakkuv kate mistõttu ei...

89,90€

Keraamilise grilli puhastamine

Keraamilise grilli puhastamisel väga vaeva nägema ei pea, sest see on isepuhastuv. Kuumuta grill 260 kraadini, sule kaas ja õhuklapid ning toidujäätmed ja setted põlevad lihtsalt ära. Kui peale jahtumist on grilli seintel tahma, siis võid selle maha kraapida tuhakühvli abil. Peale seda eemalda vaid tuhk ja puhasta küpsetusrest ja küpsetusplaat sooja vee ja õrnatoimelise pesuvahendiga. Ära pese keraamilist grilli veega seest, kuna poorsed seinad imavad vee endasse ja see võib põhjustada seinte pragunemist. Lisaks tuleks paar korda aastas üle kontrollida ka vööliistu pingulolek ning õlitada hinged.


Roastmaster-G-series-keraamiline-grill-22

Roastmasteri G-seeria keraamiline grill on tõeliselt mitmekülgne, sobides ka...

649,00€
Roastmaster-G-series-keraamiline-grill-15

Roastmasteri G-seeria keraamiline grill on tõeliselt mitmekülgne, sobides ka...

229,00€

Söegrilli puhastamine

Söegrilli tuleb puhastada iga grillimise järel. Vanad söed välja, restid puhtaks ja alles siis saad uue liha peale panna. Kord aastas tee ka põhjalik pesu grilli põhjale, kasutades sooja vett ja õrnatoimelist pesuvahendit. Kuivata kindlasti grill seestpoolt peale puhastamist ära. Kui grilli sees olev värvikiht on kulunud, siis eemalda lahtine kiht õhukese liivapaberiga ning seejärel värvi üle grillile sobiliku aerosoolvärviga.