Motonet-logo
E-poe klienditeenindus
Klienditeenindus: tel (mobiilikõne hind), e-post: klienditeenindus@motonet.ee
Klienditeenindus on avatud tööpäeviti 8-20, laupäeviti 9-17, pühapäeval 10-18.

Aeg muru niita!

Muru niitmine on töö, mis algab kevadel ja kestab kuni sügiseni välja. Et muru saaks korralikult niidetud vajad ka töökorras muruniidukit. Tiheasustusalal ei tasu väga vara hommikul niidukit käima tõmmata, sest see võib pika unega naabreid häirida.

Enne niitmishooaja algust tee niidukile põhjalik hooldus: vaheta õli ja terita lõiketera. Kontrolli, et muruniidukil oleks õige mootoriõli ning vala sisse ka kütus. Niiduki tera peab olema terav, sest nüri tera rebib rohuliblet lõikamise asemel ja see ei ole murukasvule hea. Kui hooldustööd tunduvad liiga keerulised või aeganõudvad, siis pöördu spetsialistide poole, kes musta töö sinu eest ära teevad.

Enne muru niitmist tuleks ilusa muruvaiba tagamiseks ka muru õhutada, selleks sobib riisumine või siis spetsiaalne muruõhutaja. Õhutamine soodustab juurte arengut ning annab neile hapnikku. Õhutusavadesse võid panna liiva, mis hoiab niiskust ning ei lase õhutusavadel kokku vajuda. Selleks, et muruvaip tõesti ilus välja näeks tuleb muru lisaks õhutamisele ka väetada ja korrapäraselt niita. Väetamisega tegele peale niitmist. Väetis pane kuivale murule ja seejärel kasta.

Esimese niitmise võid teha kevadel, kui muru on 8–10 cm kõrgune. Soovitatav muru kõrgus on 4–6 cm. Väldi märja muru niitmist, sest see teguviis soodustab haiguste ja hallituse levimist. Samuti tuleks pigem niita õhtupoolikul, siis ei kõrveta päike värskelt lõigatud rohuliblesid. Muru niites on soovitatav niita eri suundades, nii ei kasva muru ühte suunda. Ja loomulikult tead sa seda, et põua ajal muru niita pole mõtet. Sügisel, viimast niitmist tehes, jäta muru 6–7 cm pikkuseks.

Kindlasti leidub siin-seal muruvaiba sees ka sammalt. Sammal hoiab niiskust, samas, kui ei soovi samblasegust muruvaipa, tuleb kasutada muruväetist, mis sambla hävitab. Ebaühtlase kasvuga muru võid turgutada eelidandatud seemnetega või kobesta muld ja külva uus muruseeme.


akumuruniidukid

robotniidukid

bensiinimootoriga niidukid

Mag-Pro-Garden-isevedav-muruniiduk-46-cm-34-hj

Mag-Pro Gardeni mitmekülgne isevedav kolm-ühes-muruniiduk, mis võimaldab...

259,00€
Mag-Pro-Garden-lukatav-muruniiduk-51-cm-34-hj

Mag-Pro Garden laia külgväljaviske ning multšimisfunktsiooniga muruniiduk....

199,00€
Ryobi-RLM46160S-muruniiduk-38-hj

Ryobi RLM46160S on väga võimas, isevedav sisepõlemismootoriga muruniiduk...

449,00€
MTD-SMART-RF-125-murutraktor

MTD Smart RF 125 murutraktor on ideaalne valik kõigile, kes soovivad nautida...

2390,00€

trimmerid

muruõhutus

Tarmo-muruohutaja

Kergelt käsitletav lükatav muruõhutaja. Rullil 27 piiki. Kasutatakse tiheda...

36,90€
Bosch-UniversalVertiCut-1100-muruohutaja-1100-W

Elektrilise Boschi UniversalVertiCut 1100 muruõhutajaga eemaldad kiirelt...

199,00€
Muru-ohutustallad

Naeltega tallad on loodud murupinna õhuvahetuse parandamiseks. Õhutamine...

9,99€